Portal - Budzów
polski Strona główna
Środa - 12 grudnia 2018     
 
     

Szlachetna paczka 2018...
11-12-2018


Życie jest jak echo. Oddaje Ci wszystko , co powiedziałeś lub zrobiłeś. Nasze życie jest odbiciem naszego działania. Jeżeli pragniesz więcej miłości na świecie stwórz więcej miłości w twoim sercu.

 

 W tym roku przystąpiliśmy do tej akcji wraz z Zespołem Szkolno Przedszkolnym w Palczy. Udało się nam pomóż dwóm rodzinom. Darów oraz darczyńców było wielu. Udało się zebrać 3.438,79 zł ( tym Zespół Szkolno Przedszkolny w Palczy – 1380 zł , a Zespół Szkolno Przedszkolny w Baczynie – 2058.79 zł)

Darczyńcy hojnie obdarowali nasze rodziny artykułami chemicznymi, spożywczymi, odzieżą, zabawkami i artykułami pierwszej potrzeby dla wybranych rodzin.

 W dniu 07.12.2018r w naszej szkole odbyło się uroczyste przekazanie zebranych artykułów wolontariuszom Szlachetnej Paczki, których zadaniem jest dostarzenie ich do wybranych rodzin.

Szkolny Klub Wolontariusza dziękuje  Radzie Rodziców, uczniom i ich rodzinom  za wielkie zaangażowanie, serce oraz pomoc w organizacji akcji Szlachetna Paczka.


Kolęda 2018 ...
10-12-2018

Zwracamy się z ogromną prośbą o zgłaszanie do trójek klasowych chęci uczestniczenia w „Kolędzie”. Startujemy codziennie o godz.15, dlatego wcześniej ponieważ chodzimy tylko 3 dni.

 1. 27 grudnia :przedszkole, klasa I i II (od pani Ewy Drabina do roli Putyrówka)

 2. 28 grudnia : klasa III, IV i V (od Pańskie do pani Kachnic : Pająkówka)

 3. 29 grudnia : klasa VI, VII i VIII (od Głodówki do szkoły włącznie).

                                                                                                                     Z góry dziękujemy  wszystkim za chęci

                                                                                                           Rada Rodziców

Wyniki Konkursu Regionalnego...
10-12-2018

W VIII Powiatowym Konkursie Regionalnym na „Świat, Podłaźnik i Pająk” uczniowie klas I – III zdobyli:

I miejsce klasa II w kategorii „Podłaźnik”

I miejsce klasa III w kategorii „Pająk”

II miejsce klasa I w kategorii „Świat”

oraz

I miejsce rodzina Horzynków w kategorii „Świat”

Wykonane prace można obejrzeć tutaj.


Święty Mikołaj w szpitalu ...
07-12-2018

KAŻDY MOŻE BYĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Wystarczy tak niewiele , aby sprawić komuś radość !

Św. Mikołaj odwiedził małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:)

Odwiedziliśmy 06.12.2018r  małych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego. Św. Mikołaj z orszakiem swoich wiernych pomocników i towarzyszy!

Mikołajowi towarzyszyły pracowite elfy i aniołki, które wraz z Mikołajem rozdawały dzieciom prezenty. Duże uśmiechy na małych twarzach wywoływali również zaopatrzeni w mikołajowe czapeczki towarzysze Mikołaja, pomagający w noszeniu i rozdawaniu prezentów. Imponująco prezentowały się więc nie tylko podarunki dla dzieci, ale przede wszystkim głośne i radosne grono św. Mikołaja.

Donośne mikołajowe "ho, ho, ho!", imponująca broda czerwonego gościa i radość bijąca od jego współtowarzyszy, sprawiły niesamowitą frajdę wszystkim dzieciom i pracownikom szpitala.

Szkolny Klub Wolontariusza dziękuje rodzicom , uczniom  za wsparcie Akcji Mikołaj - 2018Lekcja matematyki w sklepie pasmanteryjnym ...
6-12-2018

5 grudnia uczniowie klasy czwartej zaangażowani w realizację projektu matematycznego "Z matematyką na TY" finansowanego przez Fundacją mBank pojechali do Budzowa. Tam wzięli udział w lekcji matematyki w sklepie pasmanteryjnym. Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z pojęciem metra bieżącego. Uczniowie dowiedzieli się, co muszą wiedzieć aby kupić firanki i zasłony do swojego pokoju.
Czwartoklasistom lekcja bardzo się podobała, co widać na załączonych zdjęciach.

Kiermasz Świąteczny ...
03-12-2018

We wtorek w szkole odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na Akcję Szlachetna Paczka. Zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu  i loterii fantowej (wszystkie losy są pełne). Koszt jednego losu: 5 zł.

Konkurs matematyczny ...
03-12-2018


Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie "Matematyczna ozdoba choinkowa". Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie w domu dowolną techniką ozdoby choinkowej, która jest matematyczną figurą przestrzenną.
Podpisane prace proszę przynieść do nauczyciela matematyki P. Skupień.
Termin oddania prac: 14 grudnia
Wszystkie osoby, które wezmą udział w konkursie otrzymają 6 z matematyki. Twórcy najciekawszych prac otrzymają też nagrody rzeczowe, sfinansowane przez Fundację mBank.


Warsztaty misyjne ...
27-11-2018

W ramach  Innowacji pedagogicznej „ Misyjne podróże po świecie” w Naszej Szkole odbyły się 26.11.2018r. warsztaty misyjne dla Przedszkolaków, uczniów klas I-III i klasy VIII  prowadzone przez Siostry Klawerianki z Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej. Siostry Misjonarki opowiedziały o Nigerii – jej położeniu, geografii, roślinności, zwierzętach oraz zaprezentowały sytuację dzieci żyjących w niej, także panujące tam zwyczaje. Dzieci miały możliwość zapoznania się z eksponatami misyjnymi, strojami z Kazachstanu, Boliwii, Nigerii, Chin, Indii, poznania języka ibo – wspólna modlitwa „Zdrowaś Maryjo” i śpiewy. Wspólne spotkanie zakończyliśmy tańcami misyjnymi – afrykańskimi, a każdy uczestnik warsztatów otrzymał gazetkę misyjną „Echo Dzieciom”.


Wycieczka do Centrum Nauki Klockoland ...
22-11-2018

W ramach realizacji  grantowego projektu matematycznego "Z matematyką na Ty" finansowanego przez Fundacją mBank, 25 uczniów klas IV -VI pojechało do Centrum Nauki Klockoland w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w matematycznych warsztatach pt. "Liczę na klocki Lego". Mieli też okazję samodzielnie, według otrzymanej instrukcji zbudować robota - katapultę. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się sala z różnorodnymi robotami, wykonanymi z kloców Lego, które można było sterować za pomocą odpowiednich aplikacji i przycisków.
Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć tutaj.

 


Warsztaty misyjne ...
20-11-2018

W dniu 26.11.2018r. w ZSP w Baczynie odbędą się bezpłatne Warsztaty Misyjne prowadzone przez Siostry Klawerianki z Wydziału Misyjnego w Krakowie. Warsztaty dla Przedszkolaków odbędą się w godz. 11.00 - 12.00, a dla klas I- III w godz. 12.00 - 13.00.


Szlachetna paczka ...
19-11-2018
Akcja SZLACHETNA PACZKA trwa: 19.11.2018r.-6.12.2018r.

Pani Katarzyna (33 l) mieszka sama, jest w zaawansowanej ciąży.

Przyszła mama jest osobą bardzo pracowitą. Przez ostatnich 10 lat pracowała w kilku szpitalach jako salowa. Niestety wszystkie umowy to były tak zwane "umowy śmieciowe", po których pani Katarzyna nie mogła ubiegać się o zasiłek z urzędu pracy. Jedynym źródłem dochodu jest zasiłek z MOPSu . Po odliczeniu kosztów utrzymania pani Katarzyna zostaje jedynie 268 zł miesięcznie. Przez ostatnie sześć miesięcy przyszła mama żyła bez prądu z powodu zadłużenia w opłatach. W tej sytuacji pomógł jej wujek i uregulował należności.


Obchody 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI ...
12-11-2018

9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty Koncert "Wiwat Niepodległa" z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda klasa na tę okazję przygotowała biało-czerwone kotyliony i wybraną pieśń patriotyczną. Szczególną atmosferę podkreśliła dekoracja sali i korytarza szkolnego. Na koncert przybyli  zaproszenie rodzice i mieszkańcy Baczyna, którzy włączyli się do wspólnego śpiewu. Dokładnie o godzinie 11:11 koncert został przerwany i cała społeczność szkolna i przedszkolna włączyła się w akcję „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”. W  ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Nagranie hymnu Polski można obejrzeć tutaj.

Zdjęcia z uroczystego apelu przygotowanego przez Panią Annę Dobosz wraz z klasą VIII można obejrzeć tutaj.

11 listopada poczet sztandarowy wraz z opiekunem uczestniczył w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, inaugurowanych Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Budzowie.

Komunikat...
07-11-2018

Zapraszamy społeczność Baczyna na koncert "Wiwat Niepodległa" z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godzinie 10:45 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie.

Dzień Poczty Polskiej...
28-10-2018

Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował w dniach  22 – 25.10.2018r. DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ….

Wolontariusze rozdawali uczniom znaczki, kolorowe koperty i papeterie oraz tłumaczyli jak się pisze list, a także w jaki sposób należy go zaadresować.

Zadaniem uczniów naszej Szkoły było napisać list do kolegi lub koleżanki – część listów zostanie nadana na Poczcie w Budzowie, a pozostałą część rozniosą „Szkolni Listonosze”.

 Uczniowie wraz z rodzicami i rodzeństwem mogli napisać list do Papieża Franciszka, prosząc Go o modlitwę w danej intencji lub dzieląc się z Nim problemami i radościami rodzinnymi – zebrane listy będą wysłane do Papieża Franciszka.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.


Innowacja „MISYJNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE"...
28-10-2018

26.10.2018r. odbyło się  w Przedszkolu drugie spotkanie pt. „Własna tożsamość”  w ramach realizacji Innowacji „Misyjne podróże po świecie”.  Zaproszone Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Baczynie opowiedziały dzieciom o strojach ludowych, które noszą, dawnych zwyczajach oraz życiu - zarówno tym codziennym jak i religijnym.  Dzieci wykazały duże zainteresowanie opowieściami naszych gości oraz pracą plastyczno – techniczną „Moja przydrożna kapliczka”.

Pani Grażynka przeczytała dzieciom wiersz, który mówił o małym Jezusie i jego narodzinach. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem i modlitwą.

Zdjęcia ze spotkania są dostępne tutaj.


Widowisko Duma i Radość ...
25-10-2018

          19 października przedstawiciel szkoły- 4 uczniów wraz z Panią A. Dobosz - pojechało do Krakowa by uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po Mszy św. na Wawelu uczniowie w korowodzie przemaszerowali na Błonia, by  uczestniczyć w 'Widowisku Dumy i Radości".
 Po drodze złożono kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.
Zdjęcia z obchodów można obejrzeć tutaj.

Żywa lekcja historii...
24-10-2018

         17 października uczniowie ZSP w Baczynie wraz z wychowawcami udali się na lekcję historii do Izby Pamięci Historyczno-Regionalnej w Baczynie. Pan Władysław Łuczak ciekawie opowiedział nam o czasach II wojny światowej oraz o życiu i zainteresowaniach mieszkańców Baczyna z połowy XX wieku.
Zdjęcia z tej wycieczki można obejrzeć tutaj.

Apel o czystym powietrzu...
15-10-2018

Dzień 15 października 2018r. na długo zapadnie w pamięci dzieci z przedszkola. W tym dniu przedszkolaki obchodziły podwójne święto: pasowanie na przedszkolaka wraz z uroczystym przyjęciem oczyszczacza powietrza, w ramach akcji „Wdrażania Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, który nieodpłatnie został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego.  Oczyszczacz ten znajduje się na sali przedszkolnej. Często mówimy o tym, jak fabryki zanieczyszczają wody czy powietrze, narzekamy na ludzi, którzy zostawiają śmieci w lasach czy spalają odpady w domowych piecach. Ale nie wystarczy wytykać błędy innym. Słowa krytyki warto zamienić na praktyczne działania. Zwłaszcza, że wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, by każdego dnia dbać o czystość powietrza. Dzieci w swoim przedstawieniu uświadamiały rodzicom, jak należy to robić i czego nie należy robić dając dobre rady na co dzień. Wcześniej ogłoszony został konkurs dla dzieci i rodziców na rymowankę dotyczącą dbania o czyste powietrze. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Nagłaśnianie problemu zanieczyszczeń powietrza i palenia śmieci jest niezwykle ważne. Uroczystość ta odbyła się przy 100% obecności rodziców.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.
Przedszkolaki w teatrze ...
15-10-2018

         10 października 2018 przedszkolaki wybrały się do teatru lalki maski i aktora Groteska w Krakowie, na przedstawienie pod tytułem "Tańcowały dwa Michały". Dzieci oglądały przedstawienie z wielką uwagą i zaciekawieniem. Przygody dwóch Michałów: Dużego i Małego rozbudziły ciekawość i wyobraźnię przedszkolaków. Wiersze wplecione w spektakl przybliżyły zaś dzieciom twórczość patrona szkoły- Juliana Tuwima.

Wycieczka do Krakowa
13-10-2018

         8 października uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej generałowi Hallerowi. Kontynuacją tej żywej lekcji historii był sens filmowy "Dywizjon 303". Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy polskich lotników, którzy odegrali znaczącą rolę podczas Bitwy o Anglię.
Zdjęcia z tej wycieczki można obejrzeć tutaj.

Zbiórka makulatury ...
12-10-2018

         W dniach 24-25 października 2018 r. w ZSP w Baczynie przeprowadzona zostanie zbiórka makulatury. Prosimy o przynoszenie starych gazet, książek, kartonów...


Wycieczka do Zakopanego ...
11-10-2018

         2 października 2018 uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Zakopanego. Uczestnicy odwiedzili kościółek oraz cmentarz na Pęksowym Brzysku. Następnie kolejką udali się na Gubałówkę, skąd wyruszyli na Krupówki. Ostatnim etapem wycieczki była Wielka Krokiew. Mimo deszczowej aury, wszyscy wrócili zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć tutaj.


Ślubowanie ...
11-10-2018

         Jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest ślubowanie klasy pierwszej. W tym roku szkolnym odbyło się 4 października.

W uroczystości tej wzięli udział: dyrektor szkoły – pani Teresa Gaura, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie wszystkich klas i dzieci z przedszkola. Na wstępie pani dyrektor powitała zebranych gości. Wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkoły.                

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły i pasowanie uczniów przez panią dyrektor „zaczarowanym” ołówkiem. Później pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Na pamiątkę, każdy uczeń klasy pierwszej dostał legitymację uczniowską, okolicznościowy dyplom, kamizelkę odblaskową oraz „róg obfitości”.

 Uczniowie klasy drugiej powitali klasę I występem artystycznym i wręczyli im pięknie zrobione zakładki do podręcznika oraz puzzle.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców kl. I dla dzieci kl. I i II, rodziców i nauczycieli.

Zdjęcia z ślubowania można obejrzeć tutaj.Okulary...
11-10-2018

Wolontariat ogłasza zbiórka starych okularów. Okulary należy przynosić do szkoły do 12 X 2018r.


Małopolska Noc Naukowców...
02-10-2018

Uczniowie klas IV-VI, którzy są zaangażowani w realizację projektu - grantu matematycznego finansowanego przez Fundację mBank wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym celu dnia 28 września o godzinie 16:00 pojechali do Krakowa i uczestniczyli w warsztatach i pokazach przygotowanych przez wykładowców i  studentów Uniwersytetu Pedagogicznego. Uczniowie zwiedzili Instytut Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego i stali się uczestnikami salonu gier matematycznych (niehazardowych). Wzięli też udział w warsztatach astronomicznych, gdzie mieli szansę zbudować swój własny krater i zegar słonecznych. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się gry matematyczne, roboty a także warsztaty "Jak wynaleźć telegraf bez drutu".

Zdjęcia z wycieczki, która w całości sfinansowana była przez fundację mBanku można obejrzeć tutaj.

 


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia...
02-10-2018

 Dnia 28 września w szkole obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tygodniu poprzedzającym akcję szkolny korytarz został przyozdobiony kolorowymi wzorami najtrudniejszych działań z tabliczki mnożenia.  Działania  zawisły na wszystkich okna na korytarzu. Przygotowana została gazetka informacyjna o święcie, a na drzwiach wejściowych wywieszane były codziennie hasła i odzewy dnia.

           W dniu ŚDTM na korytarzu szkolnym działały cztery komisję egzaminacyjne, w skład której wchodzili uczniowie klas IV-VI po 3 osoby w jednej komisji.  Uczniowie całej szkoły, nauczyciele i chętni rodzice przystępowali do egzaminu ustnego z tabliczki mnożenia  losując karteczkę z 5 pytaniami. Egzaminy cieszyły się dużym powodzeniem i w większości przypadków kończyły się pozytywnie. Osoba, która zdała egzamin otrzymywała odznakę matematycznego ekspert, legitymację  i cukierka.

Zdjęcia z obchodów można obejrzeć tutaj.


Wyniki konkursu matematycznego...
02-10-2018

Dnia 26 października w szkole został przeprowadzony konkurs matematyczny "Mistrz Rachunków Pamięciowych".
Konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Rywalizacja w kategorii klasy IV-VI  była bardzo zaciekła, pod uwagę brany był nawet czas oddania pracy.

Tytuł Mistrza Rachunków Pamięciowych otrzymują:

Kategoria:  klasy IV-VI

I miejsce:  Krzysztof Czaicki  klasa VI

II miejsce: Maciej Czaicki klasa IV

III miejsce: Arkadiusz Ząbkiewicz klasa VI


Kategoria:  klasy VII-VIII 

I miejsce:  Cezary Brych  klasa VII

II miejsce: Norbert Hake klasa VIII 

III miejsce: Emilia Zaręba klasa VIII

Nagrody za udział w konkursie zostały sfinansowane przez Fundację mBank, w ramach realizacji projektu grantowego "Z matematyką na Ty"
Gang słodziaków...
26-09-2018

Uczniowie klas I – III biorą udział w ogłoszonym przez właściciela sieci sklepów Biedronka, konkursie edukacyjnymSzkolne Przygody Gangu Słodziaków”.Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. W związku z udziałem w konkursie dnia 1 października w naszej szkole będzie obchodzony Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W tym dniu uczniowie klas młodszych wezmą udział w „Wieczornicy czytania bajek”,
która odbędzie się po zajęciach edukacyjnych. Bajki będą czytane przez chętnych uczniów.
Oczyszczacz powietrza...
26-09-2018


Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie otrzymało od Marszałka Województwa Małopolskiego darowiznę w formie oczyszczacza powietrza.
       Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

Akcja charytatywna...
15-09-2018

Wolontariat ogłasza akcję charytatywną "Kredkobranie - 100 uśmiechów na Stulecie"

Celem akcji jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczpospolitej poprzez zbiórkę dla nich przyborów szkolnych i materiałów plastycznych. Wspomniane dary trafią do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie. - głównie do polskich szkół oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci.

ZBIERAMY NOWE  rzeczy:
-przybory szkolne
- materiały plastyczne

AKCJA TRWA DO 27.09.2018r.Spotkanie z rodzicami...
10-09-2018


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baczynie zaprasza rodziców na zebranie, które odbędzie się dnia 17 września 2018r. o godzinie 15:30.


Realizujemy grant matematyczny...
09-09-2018

We wrześniu w naszej szkole rozpoczyna się realizacja projektu - grantu matematycznego pt.

 "Z matematyką na Ty" – rozwijanie umiejętności praktycznego wykorzystania matematyki.

Projekt ten finansuje Fundacja mBanku, która przekazała na ten cel szkole 5.000,00 zł. U jego podstaw leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów uczenia się matematyki.

Uczniowie klas IV-VI będą w ramach zajęć kółka matematycznego będą uczestniczyć w warsztatach, ćwiczyć biegłość liczenia, rozwijać wyobraźnie przestrzenną i umiejętność logicznego myślenia. Wezmą udział w „żywych” lekcjach matematyki u lokalnych przedsiębiorców. Z projektu sfinansowane zostaną dwie wycieczki :

 • ·         wyjazd do Krakowa i udział w Małopolskiej Nocy Naukowców (28 września),
 • ·         wycieczka do Klockolandii i udział w projekcie „Liczę na klocki lego”(22 listopada)

W szkole zostaną przeprowadzone też konkursy matematyczne: „Mistrz rachunków pamięciowych”, „Matematyczna ozdoba choinkowa
Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019
28-08-2018

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baczynie informuje ,że inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 03.09.2018r. według następującego harmonogramu:

 •  7.40. – zbiórka przed budynkiem ZS-P w Baczynie, przejazd na Mszę Świętą do Kościoła  Parafialnego w  Budzowie;
 •   8.00. – Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku;
 •   około 9.10. powrót do Baczyna ;
 •    9.15. – akademia dla uczniów klas I-VIII na sali gimnastycznej i spotkanie z wychowawcami.

W dniu 3.09.2018r. wydawane będą  podręczniki i ćwiczenia uczniom.

Proszę przynieść torby lub plecaki.


Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baczynie informuje, że zebranie rodziców dzieci, które będą uczęszczały do Przedszkola Samorządowego w Baczynie   odbędzie się w dniu: 28.08.2018r. o godz. 16.00.

W tym dniu można będzie zakupić karty pracy dla dzieci 5 – 6 – letnich.

Zapraszamy w dniach: 27.08.2018r. - 29.08. 2018r. na dni adaptacyjne do przedszkola
w godz. 9.00.-12.00. Proszę przynieść zmienne obuwie.


Podręczniki ... 
05-07-2018

INFORMACJA DOTYCZĄCA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baczynie informuje, że podręczniki i materiały ćwiczeniowe,  uczniowie kl. I-VIII otrzymają w dniu: 03.09.2018r.

Należy tylko zakupić podane niżej podręczniki lub ćwiczenia do religii.

 

ZESTAW  PODRĘCZNIKÓW I  MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH

DO  RELIGII NA ROK SZKOLNY 2018/2019.

 

I klasa - tylko ćwiczenia do podręcznika „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”

Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski - nie kupować podręcznika!


II klasa - tylko ćwiczenia do podręcznika „Kochamy Pana Jezusa”

Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski - nie kupować podręcznika!

 

III klasa - podręcznik i ćwiczenia „Przyjmujemy Pana Jezusa”

Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski

 

 

KLASY  IV – VIII tylko podręcznik – NIE KUPOWAĆ ĆWICZEŃ!

 

 

IV klasa –podręcznik„Słuchamy Pana Boga”

Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski

 

V klasa - podręcznik„Wierzymy w Pana Boga”

Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski

 

VI klasa - podręcznik„W Kościele umacniamy wiarę”

Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski


VII klasa - podręcznik ,,Spotykamy się z żywym słowem"
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka


VIII klasa - podręcznik ,, Żyjemy w miłości Boga"
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika LewickaWakacje - to jedna wielka ... 
23-06-2018

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne dziękuje uczniom i rodzicom za wykonaną pracę i zaangażowanie w życie szkoły.

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, ciekawych podróży, niezapomnianych wrażeń i uśmiechu na co dzień.
Do zobaczenie we wrześniu           

Zakończenie roku szkolnego
23-06-2018Dnia 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami najpierw wzięli udział w Mszy Świętej w kościele parafialnym w Budzowie. Następnie na sali gimnastycznej rozdano wyróżnionym uczniom świadectwa i nagrody. Statuetkę najlepszego ucznia w tym roku otrzymała uczennica klasy VII - Karolina Pitek .
Uczniowie pożegnali rok szkolny inscenizacją na wesoło pt. "Wakacje to jedna wielka  NUDA".

Na koniec całą społeczność szkolna pożegnała odchodząca na zasłużoną emeryturę Panią mgr Elżbietę Fidelus- nauczyciela z 36 letnim stażem. Uczniowie szkoły i przedszkolaki przygotowały dla swojej Pani  podziękowania w postaci autorskich filmików, przedstawienia i skeczu.
Wygraliśmy grant matematyczny ...
17-06-2018

W tym roku nauczycielka matematyki  przystąpiła do napisania projektu matematycznego "M-Potęga" i wygraliśmy grant w wysokości  5.000,00 zł na realizację zadań doskonalących i rozwijających umiejętności matematyczne uczniów.
Tytuł naszego  projektu brzmi: „ Z matematyką na Ty” – rozwijanie umiejętności praktycznego wykorzystywania matematyki.
Główne jego cele to:
1. Pokazanie uczniom bezpośredniego wykorzystania matematyki w codzienności, celowości omawianych na lekcjach matematyki tematów.
2. Rozwój umiejętności logicznego myślenia i ukształtowanie wyobraźni przestrzennej uczniów.
3. Wzrost biegłości liczenia uczniów.
4. Wzrost zainteresowania matematyką wśród uczniów.


Od września uczniowie klas IV-VI pod okiem nauczyciela matematyki będą uczestniczyć w nietypowych lekcjach u lokalnych przedsiębiorców. Wezmą udział w warsztatach: szybkiego liczenia, gier planszowych oraz wykonywania brył z origami. Całości dopełnią rodzinny turniej gier planszowych i karcianych, udział w Małopolskiej Nocy Naukowców oraz wycieczka do Klockolandi. Projekt podsumuje szkolny konkurs na matematyczną ozdobę choinkową.


Program testowania robotów
11-06-2018

W dniach od 28 maja do 11 czerwca uczniowie naszej szkoły na zajęciach komputerowych i informatyce testowali roboty OZOBOT.

Co to jest OzoBot?
OzoBot to mały ale bardzo inteligenty robot, który programujemy rysując linie i umieszczając na nich kody w postaci kolorowych kwadratów. Dzieci powyżej 8 lat mogą zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne robota za pomocą ekranu monitora lub tabletu korzystając z programu Ozoblockly.
Więcej informacji na temat robotów OzoBot można znaleźć na stronie www.edu-sense.pl
 

Roboty wzbudziły duże zainteresowanie u uczniów, rozbudziły chęć programowania i  sprawiły że lekcje informatyki stały się jeszcze ciekawsze.


Sesja z Plusem
28-05-2018

Zagadnienia do Sesji z Plusem GWO z matematyki są dostępne w zakładce Materiały dla ucznia.


Zielona Szkoła
28-05-2018

27 maja 2018 r.  trzydziestu uczniów naszej szkoły pojechało nad morze do miejscowości Jantar.
Po przyjeździe na miejsce, uczniowie mieli szansę już pierwszego dnia obejrzeć piękny zachód słońca.
      W kolejnych dniach pobytu nad morzem uczniowie zwiedzali Malbork, Gdańsk i Sopot. Zdjęcia dokumentujące odwiedzane miejsca i piękną pogodę można obejrzeć tutaj.


Rozgrywki międzyklasowe
25-05-2018

24 maja 2018 r. zakończyły się kilkutygodniowe rozgrywki klas IV-VII w piłkę nożną.
Pierwsze miejsce zdobyła klasa VI - gratulujemy!
Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Sukcesy sportowe
16-05-2018

15 maja 2018 r. odbyły się gminne zawody w piłkę nożną - drużyna ZSP w Baczynie zajęła III miejsce - gratulujemy!
Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Dzień Patrona Szkoły
28-04-2018


10 maja w nasza szkoła obchodziła podwójne święto. Występem klasy IV uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wspominaliśmy Juliana Tuwima- patrona naszej szkoły. Uczennice klasy VII -Karolina Pitek, Emilia Zaręba i Julita Kachnic w ramach projektu edukacyjnego "Julian Tuwim - nasz patron" przygotowały prezentację poświęconą pisarzowi, którą przedstawiły całej społeczności szkolnej.Tego dnia odbył się także konkurs recytatorski utworów Juliana Tuwima:

Klasy I-III

I miejsce - Oliwia Głowacz, Adam Bobek

II miejsce - Weronika Socha

III miejsce - Anastazja Dyba

Klasy IV-VII:

I miejsce - Emilia Zaręba

II miejsce - Karolina Pitek

III miejsce - Karolina Koziołek

Gratulujemy!


Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Gminny Przegląd Teatrzyków
28-04-2018

27 kwietnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jachówce odbył się XIII Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Warto pomagać”.

Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Pająk, Marcin Mirocha, Martyna Sabuda, Jakub Mirocha, Natalia Łuczak, Cezary Brych, Weronika Socha, Mikołaj Socha, Karolina Fidelus, Szymon Dobosz i Karolina Fidelus, którzy wystawili spektakl pt. „Jest taki kwiat…”.

Szkolni Artyści zajęli III miejsce. Gratulujemy!


Zdjęcia z występów można obejrzeć tutaj.
Sukcesy w  gminnym konkursie"Mistrz Matematyki"
18-04-2018

Dnia 17 kwietnia czterech reprezentantów klas IV-VII :
Martyna Sabuda kl. IV
Krzysztof Czaicki kl. V
Samuel Zaręba-Głód kl. VI
Norbert Hake kl. VII
wzięło udział gminnym konkursie matematycznym "Mistrz Matematyki".
Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i zdobyli następujące lokaty:
I miejsce Norbert Hake
III miejsce Krzysztof Czaicki

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zdjecia z konkursu można obejrzeć tutaj.

Cyrk
09-04-2018


Dnia 7 kwietnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli  na sali gimnastycznej występ grupy cyrkowej "Szok"
Zdjęcia dokumentujące to wydarzenie można obejrzeć tutaj.

Światowy Dzień Zdrowia
09-04-2018

Dnia 9 IV 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich". Klasa III wystąpiła z przedstawieniem pt. "Rodzina Marlenki". Po przedstawieniu uczniowie
klas IV-VII  przeczytali ułożone przez siebie wierszyki i rymowanki o zdrowiu.
        Na lekcjach odbyły się pogadanki na temat opieki zdrowotnej polegającej na zapewnieniu ludziom dostępu do świadczeń zdrowotnych na odpowiednim poziomie.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Poranek Wielkanocny
26-03-2018

W Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie po raz piętnasty odbył się Poranek Wielkanocny. Co roku ta uroczystość gromadzi nie tylko uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, ale także władze Gminy Budzów oraz społeczność lokalną.

W czasie uroczystości przedszkolaki przybliżyły nam zwyczaje wielkanocne, natomiast uczniowie klas IV-VII ukazały przedstawili mękę Jezusa.

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród dla uczestników Gminnego Konkursu „Wielkanocna Palma”.

Rada Rodziców zorganizowała kiermasz charytatywny dla Małgorzaty Tomczyszyn z Zembrzyc – podczas Poranka Wielkanocnego można było kupić przedmioty i ozdoby wielkanocne, a całość zebranej kwoty przekazana zostanie na leczenie Pani Gosi.

Ostatnim punktem uroczystości była degustacja potraw przygotowanych przecz uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Zdjęcia z Poranka Wielkanocnego można obejrzeć tutaj.


"Pączek dla Afryki"- podziękowania
19-03-2018


W ramach akcji "Paczek dla Afryki" zebraliśmy 260,20 zł. Cała kwota została wpłacona na konto Fundacji Kapucyni i Misje. W ramach podziękowania Fundacja Kapucyni i Misje przysłała do szkoły list i dyplomy.
Treść listu i dyplomy można zobaczyć tutaj.


Poranek Wielkanocny
16-03-2018


W Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie odbędzie się Poranek Wielkanocny. W czasie tego wydarzenia zorganizowany zostanie kiermasz charytatywny. Społeczność uczniowska pragnie wesprzeć 38-letnią Małgorzatę Tomczyszyn z Zembrzyc, która cierpi na glejaka.

Szczegółowe informacje znajdują się w ulotce.
Gminne Zawody w Piłkę Ręczna Dziewcząt
12-03-2018

Dnia 12 marca uczennice klasy siódmej wzięły udział w Gminnych Zawodach w Piłce Ręcznej Dziewcząt i zajęły III miejsce. Zdjęcia z zawodów można obejrzeć tutaj.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 


Zapisy do szkoły i przedszkola
25-02-2018


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baczynie ogłasza zapisy do przedszkola  i szkoły na rok szkolny 2018/2019.

Termin składania wniosków do przedszkola:  od 12.03. 2018r. – 23.03.2018.

Termin składania wniosków do szkoły: od 23.04.2018r. – 27.04.2018r.

Karty zapisu można pobrać u dyrektora , w przedszkolu lub pobrać ze strony internetowej szkoły. Więcej informacji zapisów znajduje się w zakładce rekrutacja.

 


Załączniki do pobrania:

Zeskanowane dokumenty

Wniosek o przyjecie dziecka do przedszkola

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

Zgłoszenie do klasy pierwszej
Zabawa karnawałowa
25-02-2018
8 lutego 2018 r. w szkole i przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Na ten czas sala gimnastyczna zmieniła się w salę zabaw, przystrojoną balonami, wstążkami i lampkami. Świętowanie rozpoczęliśmy od zumby oraz wspólnego poczęstunku, a następnie na salę wkroczyły przeróżne postacie. Nie zabrakło Spidermana, policjanta, księżniczek i jednorożców… Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, niekiedy były nawet nie do poznania.

Zdjęcia z zabawy można obejrzeć tutaj.


Ferie Zimowe w Baczynie
09-02-2018

       

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów
serdecznie zapraszają dzieci do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Baczynie.

Harmonogram Zajęć:


           

Ogłoszenie konkursu ,,Najaktywniejsi czytelnicy ferii zimowych 2018 r."

13.II.2018 r.  godz.11.00 - 13.00  Czytanie bajek
                           13.00-  14.00  Quiz ,,Znam bohaterów bajek"
                           14.00 - 17.00  Gry i zabawy świetlicowe.

14.II 2018 r.  godz. 8.00 - 11.00   Gry i zabawy świetlicowe.
                           11.00 - 12.00  Czytanie bajek
                           12.00 - 14.00  Konkurs ,,Walentynkowa laurka''
                           14.00 - 16.00  Układanie puzzli

15.II 2018 r.  godz.  8.00 - 10.00  Gry i zabawy świetlicowe
                           10.00 - 12.00  Czytanie bajek
                           12.00 - 14.00  Konkurs ,,Hallo,tu wiosna" (papierowe zające itp.)
                           14.00 - 16.00  Konkurs plastyczny ,,Moja ulubiona postać z bajki"

16.II.2018 r.  godz.  8.00 - 11.00  Gry i zabawy - Turniej szachowy
                           11.00 - 12.00  Czytanie bajek
                           12.00 - 14.00  Konkurs ,,Najpiękniejsza papierowa mądra sówka"
                           14.00 - 16.00  Malowanie gipsowych figurek.

20.II.2018 r.  godz. 11.00 - 13.00  Czytanie bajek
                            13.00 - 15.00  Konkurs ,,Jeden z 10"
                            15.00 - 17.00  Gry i zabawy świetlicowe.

21.II.2018r.   godz.   8.00 - 11.00  Gry i zabawy świetlicowe
                            11.00 - 12.00  Czytanie bajek
     &n